• Home »
  • Uncategorized »
  • “Осіння школа дослідницьких методів та академічного письма” запрошує викладачів і науковців до участі
“Осіння школа дослідницьких методів та академічного письма” запрошує викладачів і науковців до участі

“Осіння школа дослідницьких методів та академічного письма” запрошує викладачів і науковців до участі

ПОДІЯ ВІДБУЛАСЬ / Дивитись підсумки і результати Школи

Науково-популярний сайт Освітні тренди запрошує викладачів вищих навчальних закладів та науковців до участі в міжнародній навчально-тренінговій програмі “Осіння школа дослідницьких методів та академічного письма”. Головна мета нової освітньої ініціативи – розбудова наукового потенціалу української університетської спільноти через опанування навиків сучасних дослідницьких методів та академічного письма в соціогуманітарній сфері за міжнародними стандартами.

Основними завданнями Школи є підготувати лідерів-професіоналів академічного середовища, об’єднати представників освітніх і наукових інституцій, міжнародних експертів та дослідників у сталу громадянську платформу для сприяння “знизу” глибоким якісним змінам у вітчизняній освіті й науці.

Осіння школа дослідницьких методів та академічного письма – Київ, 9-11 вересня 2016 року

Проект передбачає участь 40 вмотивованих українських викладачів і науковців в 3-денній навчально-тренінговій програмі фахової майстерності і професійного лідерства у сфері досліджень та академічного письма. Школа відбудеться 9-11 вересня 2016 року в місті Києві.

За результатами навчання учасники вдосконалять свою майстерність у сфері досліджень, кількісних і якісних методів отримання нових наукових результатів і висновків, академічного письма за вимогами провідних світових видавництв, а також фасилітації дослідницько-орієнтованого навчання студентів. Формат роботи Школи передбачає поєднання практико-орієнтованих майстер-класів та гостьових лекцій, які будуть презентовані авторитетними вченими, фахівцями та експертами, з індивідуальною та груповою роботою учасників.

Запрошені тренери і лектори поділяться з учасниками власним міжнародним досвідом дослідницької роботи і підготовки конкурентних публікацій, сучасними практиками наукової діяльності та академічного письма в провідних університетах світу, іншою актуальною інформацією.

Школа також покликана стимулювати розвиток нових освітніх ініціатив, спрямованих на підтримку інституційних реформ і підвищення глобальної інтеграції та конкурентоспроможності української вищої освіти.

Всі учасники Школи отримають відповідні Сертифікати участі.

Робочі мови Школи – українська, англійська.

Про місце події буде повідомлено пізніше та індивідуально кожного зареєстрованого учасника!

Організаційний комітет

Володимир Сацик

Арсен Келічавий

Анатолій Олексієнко

Організаційна та медіа-підтримка

Науково-популярний сайт Освітні тренди

Спілка дослідників вищої освіти України

Громадська організація Поруч

Інститут бізнес-освіти КНЕУ імені Вадима Гетьмана

Тренери

Неля Лебідь

Кандидат психологічних наук, завідувач відділу психологічних досліджень Науково-дослідної лабораторії культури лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка. Тренер соціально-психологічного тренінгу, тренер-експерт системи підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників системи освіти та державної служби, автор тренінгів з комунікації, лідерства, цілепокладання, стресостійкості. Учасник багатьох міжнародних проектів у сфері вищої освіти.

Андрій Нагорний

Кандидат соціологічних наук, завідувач відділу соціологічних досліджень Київського університету імені Бориса Грінченка. Консультант Проекту міжнародної технічної допомоги “Партнерство для розвитку міст” (Проект ПРОМІС), голова громадської організації “Захід”, член національної мережі фахівців та практиків з регіонального та місцевого розвитку (РЕГІОНЕТ).

Анатолій Олексієнко

PhD в галузі вищої освіти, професор, Університет Гонконгу, засновник Спілки дослідників вищої освіти України. Ініціатор та учасник багатьох міжнародних дослідницьких проектів у сфері вищої освіти. Спеціалізується на проведенні компаративних досліджень глобальної конкуренції у вищій освіті і колаборативних стратегій дослідницьких університетів у Східній Азії, Східній Європі та Північній Америці.

Володимир Сацик 

Кандидат економічних наук, доцент кафедри політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Автор креативної ідеї, засновник некомерційного науково-популярного сайту Освітні тренди. Займається дослідженнями у галузі вищої освіти, брав участь у міжнародних дослідницьких проектах на освітню тематику. Сфера наукових і професійних інтересів: академічне письмо, конкурентоспроможність університетів, міжнародні університетські рейтинги, стратегія і політика розвитку університетів.

Андрій Ставицький

PhD з економіки, доцент, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Національний експерт з реформування вищої освіти в рамках Болонського процесу. Запрошений лектор Вільнюського університету, Единбурзької бізнес школи, Київської школи економіки. Член редакційної колегії журналу “Ekonomika” (Литва). Спеціалізується на питаннях економетричних досліджень, методів прогнозування, економічної безпеки, реформи вищої освіти в Україні. Засновник авторського некомерційного сайту http://www.andriystav.cc.ua/

Арсен Келічавий

Кандидат економічних наук, доцент кафедри політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Координатор з міжнародних питань ГО “Поруч”. Співкоординатор національних та міжнародних проектів у сфері досліджень вищої освіти, сталого розвитку та соціальних інновацій.

Запрошені лектори

Володимир Бахрушин

Доктор фізико-математичних наук, професор кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Запорізького національного технічного університету, Головний експерт групи “Освіта” Реанімаційного пакету реформ. Експерт в галузі освітньої політики, з питань законодавства про освіту, методів оцінювання якості освіти, освітніх вимірювань, інформатизації освіти.

Ольга Гомілко

Провідний науковий співробітник відділу філософії культури, етики, естетики, Інститут філософії ім. Г. Сковороди НАН України. Професор кафедри філософії та релігієзнавства, Національна академія “Києво-Могилянська академія” та кафедри соціальної філософії і філософії освіти, Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова. Випускник Програми ім. Фулбрайта (Пенсільванський державний університет, США).

Сергій Курбатов

Доктор філософських наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу лідерства та інституційного розвитку Інституту вищої освіти НАПН України, афілійований науковий співробітник Центру російських та євразійських досліджень Університету Уппсала, Швеція. Випускник програми JFDP (2003-2004, Університет Брауна, США) та RSEP (1999, Університет штату Колорадо, США), експерт-аудитор Міжнародної обсерваторії з академічних рейтингів та досягнень, IREG (Бельгія), член правління Всесвітньої асоціації Хайку (Японія).

Рогожа1Марія Рогожа

Доктор філософських наук, професор. Професор кафедри етики, естетики та культурології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, голова правління громадської організації “Центр прикладної і професійної етики”. До сфери наукових інтересів входять питання теоретичної і прикладної етики, етики громадянського суспільства, академічної етики.

ПРОГРАМА

9 вересня (п’ятниця) – 10:00 – 18:00

10:00 – ВІДКРИТТЯ ШКОЛИ

10:15 – Сучасний університет: в пошуках балансу між навчанням і дослідженнями / гостьова лекція (лектор – Сергій Курбатов)

10:45Питання / Відповіді

11:00 – Сучасні стандарти академічного письма (вимоги провідних світових видавництв та університетів) / майстер-клас (тренер – Володимир Сацик)

13:00Обідня перерва (кава, снеки на місці події)

14:00 – Як підготувати конкурентну наукову публікацію з використанням якісних методів досліджень / майстер-клас (тренер – Анатолій Олексієнко)

16:30Перерва на каву

17:00 – Інтелектуальний інтерактив-дискусія з питань академічного письма та підготовки конкурентних наукових публікацій (модератори – Анатолій Олексієнко, Володимир Сацик; дискусанти – учасники Школи)

18:00 – ЗАВЕРШЕННЯ 1-го дня

10 вересня (субота) – 10:00 – 18:00

10:00 Sophia та Рronesis Аристотеля як дослідницькі стратегії / гостьова лекція (лектор – Ольга Гомілко)

10:30 Питання / Відповіді

10:45 – Кількісні методи досліджень в соціально-гуманітарних науках / майстер-клас (тренер – Андрій Ставицький)

13:00 – Обідня перерва (кава, снеки на місці події)

14:00 – Методи фасилітації дослідницько-орієнтованого навчання / тренінг-майстер-клас (тренер – Неля Лебідь)

16:00Перерва на каву

16:30 – Методи фасилітації дослідницько-орієнтованого навчання / тренінг-майстер-клас (тренер – Неля Лебідь) – продовження

18:00 – ЗАВЕРШЕННЯ 2-го дня

11 вересня (неділя) – 10:00 – 18:00

10:00 – Академічна сумлінність в контексті етичних цінностей університету / гостьова лекція (лектор – Марія Рогожа)

10:30 Питання / Відповіді

10:45 – Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? майстер-клас (тренер – Андрій Нагорний)

13:00 – Обідня перерва (кава, снеки на місці події)

14:00 – Сучасний стан і перспективи реформування української науки / гостьова лекція (лектор – Володимир Бахрушин)

14:30 – Питання / Відповіді

14:45 – Практичне закріплення отриманих знань щодо сучасних методів досліджень та академічного письма / індивідуальна робота, активності в групах (модератори – Володимир Сацик, Арсен Келічавий)

16:00Перерва на каву

16:30 – Практичне закріплення отриманих знань щодо сучасних методів досліджень та академічного письма / індивідуальна робота, активності в групах (модератори – Володимир Сацик, Арсен Келічавий) – продовження

17:30 – ЗАВЕРШЕННЯ 3-го дня, фідбек, вручення сертифікатів

18:00 – ЗАВЕРШЕННЯ ШКОЛИ

Вимоги до учасників

Право на участь у Школі мають українські викладачі вищих навчальних закладів та науковці, які представляють дослідницькі інституції, а також незалежні дослідники. Організатори особливо вітають участь молодих професіоналів, у тому числі аспірантів, докторантів і здобувачів наукового ступеня.

Ми також зацікавлені забезпечити гендерний баланс серед учасників Школи.

Вартість участі

Вартість участі у Школі складає 1 500 грн за 3 дні в розрахунку на одного учасника.

!!! Учасники за бажанням мають можливість взяти участь у скороченій програмі Школи тривалістю 2 дні, відповідно до власних пріоритетів (можливі комбінації днів: п’ятниця-субота, субота-неділя, п’ятниця-неділя). В такому випадку вартість участі в Школі буде пропорційно зменшена і складатиме 1 000 грн. Про свої наміри стати учасником скороченої програми необхідно поінформувати організаторів заходу на етапі подання аплікаційної заявки.

Учасники самостійно відшкодовують супровідні і транспортні витрати, пов’язані з прибуттям/відбуттям/до/з місця події та проживанням у місті Києві. Організатори за необхідності можуть рекомендувати доступні варіанти розміщення іногородніх учасників в готелях столиці.

Реєстрація

Заявку на участь у Школі (див. аплікаційну форму / завантажити аплікаційну форму з гугл-диска) необхідно надіслати на офіційну електронну скриньку сайту “Освітні тренди” edutrends.info@gmail.com з відміткою в темі листа “Осіння школа дослідницьких методів та академічного письма“. Після подання аплікаційної заявки ми відправимо Вам окремим електронним листом документи на оплату участі в Школі.

Місце події

Основні заходи Школи відбудуться в приміщенні Інституту бізнес-освіти КНЕУ, аудиторія №10 за адресою: місто Київ, КНЕУ, вул. Мельникова 81 (метро Лук’янівська).

Інформація для рекламодавців

Запрошуємо окремі інституції та приватних осіб приєднатися до успішного та продуктивного проведення заходу в якості спонсорів чи меценатів, а також пропонуємо можливість презентувати свої продукти/послуги в ході заходів на правах реклами. Тим самим Ви сприятимете створенню і розбудові нової загальнонаціональної інфраструктури підготовки лідерів в академічній сфері.

З приводу розміщення реклами у ході основних заходів Школи на стаціонарних чи рухомих носіях (стенди, плакати, постери, відеоматеріали) необхідно адресувати відповідний запит на офіційну електронну скриньку сайту “Освітні тренди” – edutrends.info@gmail.com

Будемо щиро вдячні, якщо Ви відгукнетесь на запрошення до участі в новій освітній ініціативі!

Читайте детальніше про реалізовані нами освітні проекти:

I міжнародна конференція “Реформа вищої освіти в Україні: критичні питання у сфері законодавчих та інституційних трансформацій”

Інтелектуальний форум “Від ефективного університету до конкурентоспроможної вищої освіти в Україні”

The Intellectual Workshop “The Role of Academic Science in Social Innovations and Social Entrepreneurship”

II міжнародна конференція “Креативна деструкція”: інноваційні практики в академічних дослідженнях та викладанні”

Перспективи імплементації нової моделі державного фінансування вищої освіти в Україні: результати круглого столу в Чернівцях за участі першого заступника МОН України Інни Совсун

Весняна академічна школа БУКОВЕЛЬ 2016

Share