Реформи в освіті: що чекати від нового закону?

Реформи в освіті: що чекати від нового закону?

Автори закону ВУЗам обіцяють автономію – академічну та фінансову, зменшення навантаження викладачам, комфортне навчання студентам, рай, одним словом … Щоправда – не вже, переформатування затягнеться на роки … – тему досліджувала журналіст Телеканалу “24” Ольга Читайло. Участь у відеосюжеті в форматі інтерв’ю взяв дослідник сучасних освітніх трендів Володимир Сацик.

П’ять років тяганини, тисячі поправок, страйки і сварки і, врешті, сталося. Вимучений закон про вищу освіту прийняли 1 липня. Із парламентських кулуарів він врешті-решт прямує в університети. Автори закону ВУЗам обіцяють автономію – академічну та фінансову, зменшення навантаження викладачам, комфортне навчання студентам, рай, одним словом. Щоправда – не вже, переформатування затягнеться на роки. Цінність диплому про вищу освіту в Україні складно переоцінити. Майже 40% українців віком до 25 років мають такий диплом, – каже Інститут статистики ЮНЕСКО. За цим показником, Україна поступається лише США, Ізраїлю, Канаді та Росії. Усю цю армію спраглих знань навчають 803 вищих навчальних закладів, з яких жоден, втім, не є лідером в міжнародних освітніх рейтингах.

Потрібно заохотити викладачів до наукової роботи

Однак, водночас, держава не надає стимули. Це означає достатньо високий ризик, що зменшення навчального навантаження сприятиме не більше як переходу викладацького складу в альтернативні сфери діяльності, тому зменшення навантаження має бути відповідно в системі, в комплексі з відповідними мотивами викладачів займатись наукою, – говорить доцент КНЕУ імені Вадима Гетьмана Володимир Сацик.

 

Оригінал публікації (повний текст і відео)Реформи в освіті: що чекати від нового закону?

Share