Про інновації в освіті від організаторів та учасників конференції “InnoTech Education”

Про інновації в освіті від організаторів та учасників конференції “InnoTech Education”

З 9 по 11 квітня 2015 року в Києві вперше відбувався форум InnoTech Ukraine, присвячений інноваціям в 5 різних сферах діяльності. Захід дозволив продемонструвати високий потенціал сучасних інноваційних технологій і перспективи їх розвитку в Україні. Окремою конференцією InnoTech Education пройшла зустріч представників освіти з розробниками нових інноваційних продуктів і проектів в освітній сфері. Пропонуємо Вашій увазі більш детальний огляд цієї події.

 InnoTech.png (1)

Інновації в освітньому секторі – невід’ємна частина сучасного суспільного розвитку. Зараз ми можемо спостерігати поступове, але впевнене становлення нової системи освіти, яка використовує останні досягнення науки і техніки, сприяючи гармонійному “інтегруванню” дитини, учня, студента в сучасне інформаційне суспільство. Останні розробки у сфері смарт-технологій, робототехніки, мобайлу, доповненої і віртуальної реальності тощо покликані стати стрижнем цілісного інноваційного освітнього процесу, значно підвищуючи його ефективність.

Загальні підсумки Першого українського форуму інноваційних технологій InnoTech Ukraine 2015

Дивіться також ФОТО ПІДСУМКІВ INNOTECH 2015

10 квітня, на InnoTech Ukraine в рамках конференції InnoTech Education відбулося обговорення освітньої тематики, а на території демозони профільні компанії представляли свої власні продукти і послуги. У ході заходу учасники освітньої конференції розмовляли про нові можливості, які надають сучасні технології освіті, про останні тренди в цій індустрії. Також були представлені успішні проекти, приклади впровадження різних IT-платформ в освітні процеси, розумні технології та інші інноваційні рішення.

Експертами й доповідачами на заході виступили креативні представники IT-бізнесу, розробники сучасних освітніх технологій, успішні педагоги-інноватори та багато інших цікавих особистостей. Почесним гостем конференції, присвяченій інноваціям в освіті, став Міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

Андрій Пивоваров (модератор конференції Education), який представляв масштабний освітній ІТ-проект GoIT, поділився з відвідувачами, яким чином можна досягнути освітніх та кар’єрних цілей в IT і як саме заснований за його участі новий стартап сприятиме формуванню бренду України як сильної IT-країни. По суті GoIT – це глобальний проект, який допомагає людям змінити кваліфікацію і перейти в сферу IT (QA, programming, design, project-management). Досить заманливо звучить і місія цього стартапу:

Ми не просто навчаємо. Ми оцінимо ваші індивідуальні особливості, таланти і допоможемо вибрати відповідний IT-напрям. Ви вчитиметесь у найсильніших практиків і отримаєте підтримку вашого кар’єрного шляху. Ми буквально “за руку” проведемо вас від етапу “чув про високі зарплати в IT” до працевлаштування в кращих компаніях країни та світу, з якими особисто співпрацюємо. Наше ключова перевага – швидкий та простий шлях в IT.

Ольга Свириденко та Роман Рудюк з компанії Microsoft Україна наочно показали аудиторії, що собою уособлює новітній урок у середній школі та порівняли його із традиційною формою заняття. Акценти доповідачів було зроблено на необхідності ширшого використання у навчальній діяльності соціальних мереж та інноваційних технологічних рішень у сфері дистанційної освіти. Додатково присутні мали змогу побачити, що представляє собою електронний інтерактивний зошит школяра. Також на прикладі технологій від компанії Microsoft Україна було розглянуто корисний кейс, в який спосіб сучасні школи та університети можуть заощаджувати на корпоративній телефонії, економити на споживанні електроенергії і віддалено контролювати роботу комп’ютерного софту (за посередництвом Mycrosoft Link Server 2013), реєструвати і тестувати абітурієнтів онлайн, розбудовувати мережу освітніх закладів до формату єдиного інформаційно-освітнього простору (на основі Office 365).

Костянтин Герасименко (керівник академії Cisco і Linux Professional Institute при Державному університеті телекомунікацій, керівник проекту SEDICOMM) у ході своєї презентації розглянув загальну філософію змін в освітній сфері, порівнявши між собою командно-урочну систему навчання (своєрідна школа 1.0 – “диктатура”), навчання, яке базується на проектній діяльності (школа 2.0 – “робота в команді”) та модель навчання на основі самоорганізації (школа 3.0).

Про онлайн-революцію в освіті на прикладі першого в Україні проекту масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) Прометеус розповів один із його співзасновників Іван Примаченко. Презентація базувалась на дослідженні еволюції та особливостей становлення МВОК, темпів зростання цього ринку, їхніх типових складових елементів, недоліків та загроз, специфіки і перспектив розбудови в Україні.

Завантажити презентацію у форматі PDF

Серед інших учасників конференції були Катерина Ющенко (керівник проектів Basic Group), Ярослав Кологривов (генеральний директор Наукового парку “Київська політехніка”), Артем Кисляков (засновник проекту legobots.in.ua, викладач робототехніки в комп’ютерній академії “ШАГ”), Ігнат Хлєбніков (керівник відділу розробки навчальних програм з робототехніки компанії ПРОЛЕГО), Дмитро Кондратенко (голова оргкомітету Всеукраїнського фестивалю робототехніки ROBOTICA).

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт у ході свого виступу зазначив:

В Україні потрібні нові стандарти в освіті. Міністерство хоче і може допомогти у визначенні напрямку розвитку сучасної освітньої системи. І я вважаю, що цей форум може нам у цьому посприяти, оскільки саме з його допомогою створюється двосторонній діалог .

Команді ©Освітніх трендів вдалося в контексті окреслених проблем і перспектив поставити Міністру освіти і науки України актуальне питання:

Володимир Сацик: 

Пане Міністре, скажіть будь-ласка, чи буде Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти перейматися технологічними стандартами українських університетів? Чи має намір ця інституція висувати офіційні вимоги до ВНЗ у цій частині? Можливо, саме таким чином також потрібно торувати шлях до розбудови конкурентних університетських закладів в Україні?

Сергій Квіт:

Можливо, можливо … Агентство уже буде працювати через декілька місяців і положення про цю інституцію зараз проходить фінальні погодження. Я наразі не можу вам чітко розказати про це, бо відповідний Закон про вищу освіту передбачив незалежний статус цієї організації, де не буде жодного представника від Міністерства чи держави, що було принциповою позицією. Але гадаю, що зазначене вами також може бути іще одним інструментом … Тому що представники Агентства будуть висувати вимоги, скажімо, до дисертацій, по акредитації та ліцензуванню і на цьому рівні, звичайно, можна щось вимагати, принаймні якийсь мінімум. Наприклад, в частині структурованих чотирирічних PhD-програм можна за стандарт прийняти відповідний рівень того чи іншого забезпечення університетів. Гадаю, що так принаймні можна ставити питання …

Загалом, освітня конференція відбулась у креативному та конструктивному руслі. Було озвучено багато цікавих інноваційних ідей щодо розбудови вітчизняної освітньої системи на основі інтеграції в її структуру сучасної технологічної компоненти. Продемонстровано успішні приклади реального втілення таких ідей у життя, що неодмінно надасть українським школам та університетам нового подиху, динамізму, вищого рівня якості загалом. Сайт @Освітні тренди був офіційним медіа-партнером конференції InnoTech Education.

 

Публікацію підготував Володимир Сацик за матеріалами конференції InnoTech Education

Share