• Home »
  • Наукові статті »
  • У пошуку ефективної стратегії розвитку вищої освіти в Україні (аналіз можливостей та обмежувальних факторів)
У пошуку ефективної стратегії розвитку вищої освіти в Україні (аналіз можливостей та обмежувальних факторів)

У пошуку ефективної стратегії розвитку вищої освіти в Україні (аналіз можливостей та обмежувальних факторів)

‹ Володимир САЦИК ›

У статті розглянуто ключові фактори міжнародної конкурентоспроможності університетів та виділено критично важливу роль держави для розбудови ефективного університетського сектору. Проведений на основі 50 країн світу статистичний аналіз засвідчив тісний і прямий взаємозв’язок між рівнем загальних витрат на вищу освіту в розрахунку на одного студента, якістю вищої освіти і представленістю національних ВНЗ у Шанхайському рейтингу університетів. Визначено оптимальну величину питомих державних і приватних витрат на вищу освіту, що забезпечує становлення університетів світового класу. Запропоновано стратегічну архітектуру новітньої державної політики у сфері вищої освіти для становлення в Україні конкурентоспроможних університетських закладів.

Ключові слова: вища освіта, фактори глобальної конкурентоспроможності університетів, реформа вищої освіти, стратегії розвитку вищої освіти, фінансування вищої школи, державні і приватні витрати на вищу освіту, стратегія розвитку вищої освіти в Україні.

Завантажити статтю у PDF

Бібліографічний опис статті: Сацик В.І. У пошуку ефективної стратегії розвитку вищої освіти в Україні (аналіз можливостей та обмежувальних факторів) // Вища освіта України. – 2015. – №3. – С. 40-51.

Share