Освітні новини – Бліц-огляд / Жов 2015

Освітні новини – Бліц-огляд / Жов 2015

Європейська асоціація університетів презентувала інтерактивну мапу злиття та поглинань університетських закладів у Європі

Процеси злиття і концентрації університетів є одним із ключових трендів в сучасному житті університетського сектору Європи. Європейська асоціація університетів систематизувала ці тенденції, дослідивши близько 100 кейсів у цій царині впродовж останніх 15-ти років, та розробила на цій основі спеціальну базу даних / інтерактивну онлайн-мапу – Інструментарій злиття та поглинань університетів

Незалежно від того, чи процеси злиття і кластеризації університетів є невід’ємним елементом масштабної реструктуризації вищої освіти та науково-дослідницького ландшафту, чи є відповіддю на виклики локального масштабу, державні органи влади, керівництво ВНЗ і менеджери мають ефективно справлятися з подібного роду ситуаціями. Розроблений Європейською асоціацією університетів спеціальний інтерактивний Інструментарій злиття та поглинань університетів (University Merger Tool) має на меті інформувати громадськість та експертів про загальні тенденції у цій царині, підтримати на загальному інформаційно-методичному рівні майбутніх учасників концентрацій, сприяти міжнародному обміну відповідним досвідом та ефективною практикою у даній сфері.

Інструментарій містить не лише інформацію про злиття і поглинання в університетському секторі Європи, а й також дані про найбільш значущі стратегічні процеси кластеризації, в рамках яких університети та інші вищі навчальні заклади об’єднувалися під єдиною “парасолькою” у ті чи інші співтовариства чи асоціації. Пілотний сайт проекту також дозволяє користувачам отримати зворотний зв’язок, а також поповнювати унікальну базу даних власними кейсами.

Інструментарій заснований на даних, які були зібрані Європейською асоціацією університетів в рамках великого дослідницького проекту DEFINE project. У ході його виконання досліджувалися стратегії ефективного фінансування університетських закладів, у тому числі аналізувалися явища і процеси злиття та концентрації в університетському секторі Європи. Результати дослідження були опубліковані в 2015 році у форматі звіту “Університетські злиття та поглинання в Європі” (PDF).

 

Переклад і підготовка матеріалу: Володимир САЦИК

За матеріалами: EUA University Merger tool

Share