Освітні новини – Бліц-огляд / Лист 2014

Освітні новини – Бліц-огляд / Лист 2014

Національні системи плати за навчання і підтримки студентів

National Student Fee and Support Systems 2014/2015

Експерти міжнародної агенції Eurydice Network підготували та оприлюднили короткий огляд національних моделей плати за навчання і підтримки студентів у країнах Європейського Союзу

Хоча європейські університети і відносно менше представлені в глобальних університетських рейтингах, однак висока якість вищої освіти і все більше поширення практики відмови від стягування плати за навчання, що поєднується із розвиненою системою фінансової підтримки студентів – безумовна перевага Континентально-Європейської моделі вищої школи. Такі висновки випливають із нового дослідження експертів Eurydice Network, присвяченого дослідженню національних європейських моделей плати за навчання і підтримки студентів (Національні системи плати за навчання і підтримки студентів 2014/2015).

Німеччина – єдина країна, яка за останній час скасувала плату за навчання, навіть незважаючи на те, що платною вища освіта в Німеччині стала тільки в 2007 році. Країни постсоціалістичного табору також швидкими темпами розбудовують дану модель.

В Естонії вартість навчання безпосередньо пов’язана з академічними успіхами – тільки студенти, які не добрали необхідну кількість навчальних кредитів, мають оплачувати навчання. Польські студенти, які навчаються успішно в державних ВНЗ на денній формі, також позбавляються необхідності платити за навчання (передбачений невеликий адміністративний внесок при вступі). Подібна система діє в Чехії та Словаччині.

Українська модель найбільше схожа до Угорщини, де плата за навчання стягується зі студентів, які не забезпечені відповідним державним місцем за результатами вступної кампанії (в 2012 році 57% студентів були зараховані на місця державного замовлення).

У більшості країн Європи розвинені потужні програми студентської підтримки у формі державних грантів (стипендій), фінансової підтримки чи надання різного роду податкових пільг для родин, які налічують студентів.

Завантажити оригінальний документ National Student Fee and Support Systems 2014/2015

Премія Всесвітнього інноваційного саміту з освіти 2014

Енн Коттон, засновник і президент міжнародної неприбуткової організації Camfed, була удостоєна авторитетної премії WISE в галузі освіти за 2014 рік. Премія була представлена на шостому Всесвітньому інноваційному саміті з освіти (the World Innovation Summit for Education, WISE) в місті Доха, Катар, 4 листопада 2014 року

Енн Коттон отримала почесну нагороду на знак визнання її вагомих зусиль у справі розбудови міжнародної освітньої ініціативи, в рамках організації Camfed, направленої на боротьбу з бідністю і нерівністю у найбідніших сільських громадах в Африці на південь від Сахари через надання дівчаткам і молодим жінкам ширшого доступу до освіти. З 1993 року інноваційні освітні програми Camfed діють у Зімбабве, Замбії, Гані, Танзанії і Малаві. З моменту свого заснування організацією було підтримано більше 1,2 млн студентів, які стали відвідувати початкову і середню школу, більше ніж для 3 мільйонів дітей було поліпшено умови та середовище навчання.

За матеріалами The WISE Prize for Education та Camfed

Зусилля, спрямовані на підвищення ваги викладання в освітньому процесі вищих навчальних закладів США, виправдовуються

За результатами щорічного оцінювання студентської зайнятості у США National Survey of Student Engagement 2014 професорсько-викладацький склад з коледжів та університетів країни все більше свого робочого часу витрачає на викладання

За результатами щорічного оцінювання студентської зайнятості у США, проведеного в 2014 році /National Survey of Student Engagement 2014/ було встановлено, що в середньому викладачі американських вишів (коледжів та університетів), які зайняті на повній ставці, протягом тижня 9 годин свого робочого часу витрачають на дослідження, креативну та наукову діяльність; 8 год – на сервісну діяльність для університету; 5 годин – на консультування студентів.

Але найбільшу частку свого робочого часу протягом тижня середньостатистичний американський викладач витрачає на викладацьку діяльність – близько 36 годин. У тому числі 9 годин щотижня забирає підготовка до занять, 10 годин – безпосередньо викладання в аудиторії, близько 17 годин сумарно відводиться на оцінювання студентських робіт, позааудиторну діяльність, адміністрування навчального курсу, роботу над поліпшенням власного викладання.

У звіті також відмічається, що чим більше викладачі приділяють часу удосконаленню своєї викладацької практики (відвідуючи спеціалізовані тренінги, семінари тощо), тим продуктивніше взаємодіють зі студентами у ході навчання і надають більшої ваги розбудові сприятливого середовища на території кампусу. Такі викладачі також покладаються на значно вищу віддачу (очікування) від студентів за результатами навчання та частіше використовують сучасні й ефективні методи викладання.

Оцінювання студентської зайнятості у США в 2014 році базувалося на обстежені 355 тис студентів бакалаврату з 622 американських коледжів та університетів. Щорічний огляд студентської зайнятості покликаний систематизувати зайнятість студентів з метою підвищення їх успішності та вдосконалення навчального процесу у вищих навчальних закладах країни.

За матеріалами National Survey of Student Engagement 2014

Share