• Home »
  • Можливості »
  • Конференція “Науково-педагогічні інновації без інституційних реформ? Аналіз прорахунків і стратегічних викликів у створенні високоякісного українського університету” – ПРОГРАМА
Конференція “Науково-педагогічні інновації без інституційних реформ? Аналіз прорахунків і стратегічних викликів у створенні високоякісного українського університету” – ПРОГРАМА

Конференція “Науково-педагогічні інновації без інституційних реформ? Аналіз прорахунків і стратегічних викликів у створенні високоякісного українського університету” – ПРОГРАМА

Реєстрація продовжується лише для “вільних слухачів”!

Ось уже третій рік поспіль з ініціативи Спілки дослідників вищої освіти України у партнерстві з сайтом “Освітні тренди” відбудеться Міжнародна конференція щодо реформування вітчизняної вищої школи, яка цього року буде присвячена темі

“Науково-педагогічні інновації без інституційних реформ? Аналіз прорахунків і стратегічних викликів у створенні високоякісного українського університету”.

Робота конференції зосередиться на розгляді проблем розбудови ефективного академічного середовища в Україні та організаційних прорахунків у розвитку управлінської практики світового рівня. Зокрема, у ході конференції будуть досліджуватись ключові недоліки та негаразди у культивації в Україні високого рівня поваги до автономності, доброчесності, академічної свободи, інституційної звітності та прозорості університетської діяльності, довіри до викладача, ефективного самоуправління студентських організацій і творчого пошуку.

Окрема увага буде приділена питанням залежності інноваційного духу та досягнень вищого навчального закладу від рівня управлінської компетентності, відкритості університетської адміністрації до вільного обговорення назрілих проблем задля спільного їх вирішення, поваги до критики та альтернативної думки у вищій освіті. Буде висвітлено загальні тренди десовєтизації освітніх процесів в Україні, зокрема оцінено поточний стан і перспективи впровадження найкращих інституційних практик глобально-конкурентних університетів Заходу і Сходу.

Конференція відбудеться 1–3 червня 2017 року в місті Києві у стінах провідного вітчизняного вищого навчального закладу “Київський національний університет імені Тараса Шевченка”.

Спілка дослідників вищої освіти України об’єднує українських вчених та експертів, які займаються вивченням та аналізом ключових реформ, стратегій і сучасних викликів у розвитку вищої освіти. Спілка є некомерційною інституцією, неформальним клубом професіоналів та осіб, зацікавлених у розбудові вітчизняних конкурентоспроможних університетських закладів. Діяльність учасників організації здійснюється на громадських засадах та регламентується загальноприйнятими морально-етичними нормами і принципами. Спілка співпрацює на партнерських, рівноправних засадах із представниками академічного й урядового середовища, консолідує зусилля своїх учасників у сфері досліджень та експертних оцінок і покликана всебічно розвивати конкурентний потенціал української вищої школи.

Про конференцію

Незважаючи на голосні політичні заяви про освітні реформи та сподівання на законодавчі декларації, українська вища освіта великою мірою пробуксовує через забюрократизованість, відсутність культури доброчесності, помсту титулованої постсовєтської еліти за ініціювання інноваційних змін в університетах, феодалізацію академічного середовища на місцях, комерціалізацію дипломів та загальну зневагу до глобальних стандартів якості у вищій освіті, навіть намагання подекуди повернути минулу тоталітарну спадщину.

Невеликі острівці інноваційної практики вдалося втілити і розповсюдити в дуже обмеженому колі університетів, які отримали гранти від закордонних урядів чи приватних фундацій. На превеликий жаль, більшість із них так і залишились невеличкими оазами плодовитого “суходолу”, оточеного з усіх сторін академічними водами неякості. Бюрократична байдужість до якості та конкурентоспроможності освітніх та дослідницьких практик, відсутність розуміння сучасних світових процесів, самозакоханість, віра в міфічні досягнення радянської доби та відданість архаїчним формам контролю і покарання залишаються панівними й донині і слугують непереборним бар’єром у реформуванні українських закладів вищої освіти.

Університетська бюрократія, як і деякі їхні міністерські прихильники, залишаються вороже налаштованими до чужоземних практик. Патріархальне думання вітчизняних інтелектуалів також стає часто-густо на заваді будь-яким якісним зрушенням, що порушують статус-кво в цій системі соціальних відносин. Протистояння такій інерції переважно є слабким, оскільки тисячі молодих освітян і науковців погрузли в тяжкій невдячній буденній праці, аби хоч якось вижити в часи суспільно-політичної кризи. В той же час, студентські маси, які нерідко самі зацікавлені в комерційних стосунках і корупційному здобуванні дипломів, залишаються джерелом недоброчесності та об’єктом маніпулювання з боку університетських адміністрацій. Великою мірою радикальні зміни в українських університетах відсутні.

Тож як можна створити здорове університетське середовище, де панують меритократія, гордість за досягнення, прозорість у прийнятті рішень, повага до таланту, бажання творити і працювати на благо університету, міста, країни? Що саме дає можливість радикально зрушити патову ситуацію, аби креативні сили мобілізувалися, а український університет модернізувався? У чому полягає роль і сила окремого викладача, здатного докластися до створення сучасних трансформаційних практик, які пришвидшують всеохопне розгортання найкращих зразків у сфері освіти і науки? Яка роль при цьому відводиться академічній свободі, інституційній звітності, бенчмаркінгу, мотивації зразкових центрів та креативізації навчального й дослідницького простору? Як можна найефективніше ліквідувати стару зашкарублу бюрократію совєтського зразка? Що допомагає розвивати інноваційний дух і культуру на кафедрах та факультетах? Який досвід університетів Заходу чи Сходу міг би стати для України безцінним? Це лиш невелике коло тих питань, які планується оглянути у ході Конференції.

Подавши розширену анотацію свого дослідження, Ви також отримаєте можливість взяти участь в одному або декількох із трьох семінарів, які будуть організовані партнерами Конференції – Університетом Альберти, Канада (проект RIDRU),  та Гонконзьким університетом (проект Десовєтизація вищої освіти). Зокрема, перший семінар планується для наукових рецензентів, передусім досвідчених науковців, які бажають поліпшити свої навички критичного мислення та аналізу в частині огляду дослідницьких статей, проектних пропозицій та інших академічних ініціатив, поширених в сучасній глобальній спільноті дослідників.

Другий семінар буде присвячений удосконаленню навичок написання огляду літературних джерел. Ми запропонуємо дослідникам напередодні Конференції протягом декількох тижнів здійснити деяку підготовчу роботу, пов’язану з ознайомленням із міжнародними літературними джерелами. Згодом вони візьмуть участь у невеликій груповій дослідницькій дискусії, у ході якої канадські та гонконзькі дослідники ознайомлять українських колег з сучасними техніками і методиками виконання конкурентного огляду літературних джерел для публікування у світових наукових журналах.

І, нарешті, третій семінар у форматі дискусії буде проведено для місцевих і міжнародних організаторів та спонсорів наукових досліджень у сфері вищої освіти на пострадянському просторі, у ході якого буде розглянуто ключові виклики і довгострокові перспективи у цій царині.

У ході конференції також відбудеться традиційний громадсько-політичний круглий стіл, участь в якому в якості ключових спікерів візьмуть очільники і представники Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, відомих вітчизняних та міжнародних громадських організацій, інші публічні особи.

Запрошуємо українських та іноземних інтелектуалів, освітян і дослідників обговорити ці та інші питання під час ІІІ Міжнародної конференції, яка буде організована Спілкою дослідників вищої освіти України у партнерстві з сайтом Освітні тренди.

Місце та час зустрічі

Конференція відбудеться 1-3 червня 2017 року у місті Києві у стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Детальніша інформація про місце та час зустрічі, а також Програма конференції (виступів) будуть оприлюднені згодом (стежте за оновленнями).

Супровідна інформація, загальні результати заходу, абстракти досліджень та вибрані тексти і презентації будуть розміщені на сайті Освітні тренди.

Оргкомітет конференції сприятиме публікації особливо значущих наукових робіт на актуальну тематику у профільних наукових журналах провідних світових видавництв.

Усі події і заходи в рамках Конференції будуть відбуватись в ауд. 204 головного (червого) корпусу КНУ імені Тараса Шевченка!

Організація та підтримка

Організатори конференції

Організаційна та медіа-підтримка

Координатори конференції

  • Анатолій ОЛЕКСІЄНКО, PhD, професор, Університет Гонконгу
  • Володимир САЦИК, кандидат економічних наук, доцент, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, засновник сайту “Освітні тренди”
  • Володимир БУГРОВ, кандидат філософських наук, професор, проректор, Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  • Віра УСИК, кандидат економічних наук, доцент, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, координатор структурного підрозділу КНЕУ “Ресурсний центр зі сталого розвитку”
  • Арсен КЕЛІЧАВИЙ, кандидат економічних наук, доцент, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
  • Марія ТИЩЕНКО, кандидат економічних наук, доцент, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, виконавчий директор ГО “Поруч”

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

1 червня (четвер) – 09:00 – 18:30

09:00 – ВІДКРИТТЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

Володимир БУГРОВ, кандидат філософських наук, професор, проректор, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Анатолій ОЛЕКСІЄНКО, PhD, професор, Університет Гонконгу

Володимир САЦИК, кандидат економічних наук, доцент кафедри політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана

09:30 – Аналіз самоврядності та перспективи розвитку Спілки дослідників вищої освіти України: Quo Vadis?

Анатолій ОЛЕКСІЄНКО, PhD, професор, Університет Гонконгу

10:00 – Про проблеми взаємозв’язку між законодавчими інноваціями та інституційними змінами у вищій освіті

Володимир БАХРУШИН, доктор фізико-математичних наук, професор кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Запорізького національного технічного університету, Головний експерт групи “Освіта” Реанімаційного пакету реформ

10:30 – Сучасний університет: від “храму науки” до тренувального табору? Феномен Coding Bootcamp

Ольга ГОМІЛКО, доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник відділу філософії культури, етики, естетики, Інститут філософії ім. Г.Сковороди НАН України

11:00 – КАВА-БРЕЙК

11:30 – Студентоцентризм та його відображення у змісті та організації освітнього процесу

Юрій РАШКЕВИЧ, доктор технічних наук, професор Національного універcитету “Львівська політехніка”, член Національної команди експертів із реформування вищої освіти України, заступник Міністра освіти і науки України

12:00 – Якісна довузівська освіта для якісного університету: досвід Казахстану / онлайн

Ірина КУШНІР, PhD, викладач соціальної політики, кафедра соціологічних досліджень, Університет Шеффілду, Великобританія

Данаaйим ТЛЕККИЗИ, Назарбаєв Інтелектуальна школа міста Павлодар, Казахстан

Aйжан MEДЕТБЕК, Назарбаєв Інтелектуальна школа міста Павлодар, Казахстан

12:30 – Плагіатна освіта: чи є місце для інновацій у вищій школі?

Алла СИНГАЇВСЬКА, кандидат філософських наук, експерт із соціальної відповідальності, директор Центру розвитку науково-освітньої етики

13:00 – ОБІДНЯ ПЕРЕРВА

14:00 – Інституційні перешкоди для розвитку вищих навчальних закладів в Україні

Олена ПАНИЧ, кандидат історичних наук, доцент, експерт Реанімаційного пакету реформ (група “Освіта”)

14:30 – Дослідницька панель від Української асоціації дослідників освіти

Світлана ЩУДЛО, доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри правознавства, соціології та політології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, президент Української асоціації дослідників освіти

Оксана ЗАБОЛОТНА, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри іноземних мов Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, віце-президент Української асоціації дослідників освіти

Доповідь 1 – Сприяння реформуванню вищої освіти в Україні: результати проекту, реалізованого за підтримки Посольства США в Україні

Доповідь 2 – У пошуках ефективної стратегії реформування педагогічної освіти (Всеукраїнське моніторингове опитування викладання і навчання за методологією TALIS)

15:30 – ПЕРЕРВА

15:45 – “Вгору по сходах, що ведуть вниз”: оцінка результатів навчання як інновативна практика освітніх вимірювань

Сергій КУРБАТОВ, доктор філософських наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу лідерства та інституційного розвитку Інституту вищої освіти НАПН України, обраний заступник голови НАЗЯВО, афілійований науковий співробітник Центру російських та євразійських досліджень Університету Уппсала, Швеція

16:15 – Філологічний арсенал на сторожі здорового глузду та академічної доброчесності

Світлана ДВОРЯНЧИКОВА, кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов факультету економіки та бізнесу, Київський національний університет технологій та дизайну

Ельміра САЛАХАТДІНОВА, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри філологічних і природничих дисциплін, Національний авіаційний університет

16:45 – Презентація Policy Paper “Вища освіта в Україні: порядок денний для реформ” / За участі Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні та співавторів видання

Модератор: Євген НІКОЛАЄВ, кандидат економічних наук, доцент кафедри політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана

17:45 – ВЕЧІРНЯ КАВА

18:30 – ЗАВЕРШЕННЯ 1-го дня

2 червня (п’ятниця) – 09:00 – 18:00

09:00 – Участь студентів в управлінні навчальним закладом: кейс протесту в КНУ

Олена НІКУЛІНА, дослідник, Центр вивчення демократії, Німецько-Польсько-Українське Товариство

09:25 – Міжнародне співробітництво між вищими навчальними закладами як основна домінанта інтернаціоналізації вищої освіти

Діана ХАРИНОВИЧ-ЯВОРСЬКА, кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і оподаткування, помічник ректора з міжнародних питань Київського кооперативного інституту бізнесу і права

09:50 – Прогностичний аспект розвитку освіти

Анжела БОЙКО, доктор філософських наук, доцент, завідувач кафедри філософських та політичних наук, Черкаський державний технологічний університет

10:15 – Забезпечення академічної доброчесності за допомогою програмного софту для виявлення ознак плагіату: міф чи реальність?

Сергій ТКАЧЕНКО, директор з розвитку ТОВ “Антиплагіат”

10:40 – КАВА-БРЕЙК

11:00 – Проблеми оцінювання навчальних досягнень студентів

Євген ЛИТВИНОВСЬКИЙ, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, Інститут державного управління у сфері цивільного захисту

11:30 – Українська освіта в пошуку сучасного контенту: погляд провінціала

Михайло ЖУК, кандидат філософських наук, доцент, Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

12:00 – Управління вищою освітою в Україні: інституційний аналіз

Мирослава ГЛАДЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент Національного університету біоресурсів і природокористування України

12:30 – Використання переваг онлайн-курсів у навчанні студентів економічних спеціальностей (у рамках співпраці Тернопільського національного економічного університету і Центральноєвропейського університету, Угорщина)

Олександр ДЛУГОПОЛЬСЬКИЙ, доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії, Тернопільський національний економічний університет

13:00 – ОБІДНЯ ПЕРЕРВА

14:00 – Молоді вчені та проблематика вищої освіти в часи гібридної війни

Віра УСИК, кандидат економічних наук, доцент, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, координатор структурного підрозділу КНЕУ “Ресурсний центр зі сталого розвитку”

Анатолій ОЛЕКСІЄНКО, PhD, професор, Університет Гонконгу

14:30 – Демократизація вищої освіти в Україні: підходи і моделі

Тодд БЛЕЙОН, MA, дослідник, спеціаліст з навчальних технологій, EILAB UOIT, Канада

Олена МИХАЙЛЕНКО, PhD, доцент, EILAB UOIT, Канада

15:00 – ПЕРЕРВА

16:00 – Громадсько-політичний круглий стіл за участі офіційних осіб, експертів, представників громадськості

Захід відбудеться у приміщенні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти (01008, Київ, вул. Садова, 3-а; із собою необхідно мати паспорт)

Модератор: Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

Ключові спікери: Анатолій ОЛЕКСІЄНКО, Інна СОВСУН, Едуард РУБІН

18:00 – ЗАВЕРШЕННЯ 2-го дня

3 червня (субота) – 10:00 – 13:00

10:00Навчальний семінар 1 – Написання успішних аплікацій на отримання стипендій в докторських програмах: досвід Гонконзького університету

Анатолій ОЛЕКСІЄНКО, PhD, професор, Університет Гонконгу

11:00 – Навчальний семінар 2 – Академічне письмо для науковців: від постановки наукової проблеми до дослідницької дискусії (огляд сучасних міжнародних практик)

Володимир САЦИК, кандидат економічних наук, доцент кафедри політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана, засновник сайту “Освітні тренди”

12:00 – ЗАВЕРШЕННЯ 3-го дня, вручення сертифікатів

13:00 – ЗАВЕРШЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

* У програмі конференції можливі незначні зміни. Слідкуйте будь ласка за оновленнями!

** Усі заходи, вказані в програмі Конференції, якщо інше не зазначено, відбуватимуться в головному (червоному) корпусі КНУ імені Тараса Шевченка (01601, Київ, вул. Володимирська, 64/13 ). Інформація про номер приміщення буде розміщена пізніше на сайті, а також відправлена на офіційну скриньку усіх зареєстрованих учасників. Слідкуйте також за вказівниками у фойє на місці події.

Реєстрація та вартість участі

Учасники, матеріали яких схвалені рецензентами і включені до програми, мають оплатити реєстраційний внесок за участь у Конференції в розмірі 300 грн у розрахунку на одну особу. Для студентів вартість участі в такому випадку складає 100 грн.

Для категорії “вільних слухачів”, які не беруть пряму участь в презентації матеріалів, але бажають долучитися до обговорення проблем Конференції, вартість участі складає 100 грн у розрахунку на одну особу.

Учасники/слухачі з обмеженими фізичними можливостями, пенсійного віку, члени організаційного комітету Конференції, запрошені спікери, а також волонтери звільняються від сплати внесків!

Отримані кошти будуть витрачені виключно на цілі матеріального забезпечення Конференції, у тому числі для фінансування перерв на каву, придбання води та легких закусок у ході заходів. Після конференції організатори оприлюднять фінансовий звіт щодо надходження та використання коштів.

Випуск збірника матеріалів за результатами Конференції не передбачено. Всі матеріали зареєстрованих учасників, схвалені зовнішніми рецензентами, будуть оприлюднені он-лайн на сайті “Освітні тренди” до початку Конференції.

Для реєстрації в якості “вільного слухача” достатньо написати відповідний запит із зазначенням ПІБ учасника, закладу, в якому працюєте, чи іншого статусу, та відправити його на офіційну електронну скриньку сайту edutrends.info@gmail.com

Кожен зареєстрований учасник отримає Сертифікат участі!

З огляду на відсутність в організаторів зовнішніх спонсорів, учасники Конференції фінансують витрати, пов’язані з приїздом, проживанням і харчуванням, самостійно. Згодом ми запропонуємо на Ваш розгляд найприйнятніші варіанти гостьового проживання в готелях та приватних помешканнях міста Києва.

Висловлюємо щиру подяку за підтримку членам організаційного комітету Конференції:

Володимир БАХРУШИН, доктор фізико-математичних наук, професор кафедри системного аналізу та обчислювальної математики, Запорізький національний технічний університет; Головний експерт групи “Освіта”, Реанімаційний пакет реформ; Тодд БЛЕЙОН, MA, дослідник, спеціаліст з навчальних технологій, EILAB UOIT; Оленка БІЛАШ, провідний дослідник проекту “Дослідницька ініціатива щодо демократичних реформ в Україні” (RIDRU), професор, Факультет освіти, Університет Альберти (Канада); Вікторія ГОРБУНОВА, доктор психологічних наук, завідувачка кафедри клінічної психології, Український католицький університет; Ольга ГОМІЛКО, доктор філософії, професор, провідний науковий співробітник Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України; Олександр ДЛУГОПОЛЬСЬКИЙ, доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії, Тернопільський національний економічний університет; Віталій КЛИМЧУК, доктор психологічних наук, виконавчий директор Інституту психічного здоров’я, Український католицький університет; Сергій КУРБАТОВ, доктор філософських наук, старший науковий співробітник, Інститут вищої освіти НАПН України; афілійований науковий співробітник Центру російських та євразійських досліджень Університету Уппсала, Швеція; обраний заступник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО); Олена МИХАЙЛЕНКО, PhD, доцент, EILAB UOIT, Канада; Євген НІКОЛАЄВ, кандидат економічних наук, доцент, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана; Вікторія ПАНТИЛЕЙ, PhD, факультет землезнання та просторової економіки, Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні; Роман ПЕТРИШИН, директор Українського центру засобів і розвитку (URDC) при Університеті ім. Ґрента МакЮена (Канада), PhD, професор; Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти; Інна СОВСУН, екс-Перший заступник Міністра освіти і науки України, віце-президент Київської школи економіки; Сергій ТЕРЕПИЩИЙ, доктор філософських наук, доцент, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова; Сергій ТКАЧЕНКО, директор з розвитку ТОВ “Антиплагіат”; Юрій ХАЛАВКА, кандидат хімічних наук, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, засновник спеціалізованої дослідницької мережі “Ukrainian Scientists Worldwide” /Українські науковці у світі/; Діана ХАРИНОВИЧ-ЯВОРСЬКА, кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і оподаткування, помічник ректора з міжнародних питань Київського кооперативного інституту бізнесу і права; Світлана ЩУДЛО, доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри правознавства, соціології та політології, Дрогобицький держаний педагогічний університет імені Івана Франка, президент Української асоціації дослідників освіти.

Share