• Home »
  • Новини »
  • “Весняна академічна школа БУКОВЕЛЬ 2016” відбулась: підсумки, презентації лекторів і тренерів
“Весняна академічна школа БУКОВЕЛЬ 2016” відбулась: підсумки, презентації лекторів і тренерів

“Весняна академічна школа БУКОВЕЛЬ 2016” відбулась: підсумки, презентації лекторів і тренерів

Науково-популярний сайт Освітні тренди та Громадська організація Україно-Американська асоціація працівників вищої школи протягом 20-24 травня 2016 року мали за честь приймати на території мальовничого карпатського курорту Буковель більше сорока українських викладачів і науковців з різних куточків України та з-за кордону, які брали участь в міжнародній навчально-тренінговій програмі “Весняна академічна школа БУКОВЕЛЬ 2016”. Головною метою нової для України освітньої ініціативи було сприяти підготовці амбітних лідерів-професіоналів у галузі вищої освіти та створити сталу громадянську платформу, яка об’єднає представників академічного та експертного середовища для сприяння “знизу” глибоким якісним змінам в українській вищій школі.

Bukovel Academic Spring School – BASS-2016 – Breathing Air, Sowing Success

За результатами навчання учасники мали можливість підвищити рівень своєї майстерності у сфері викладання і досліджень. Школа також була покликана стимулювати розвиток нових освітніх ініціатив, спрямованих на підтримку інституційних реформ і підвищення глобальної інтеграції та конкурентоспроможності української вищої освіти. Загалом, учасники отримали гарну нагоду поєднати креативну й продуктивну діяльність із цікавим та приємним відпочинком на чистому повітрі посеред карпатських гір. Недаремно слоганом Школи став вислів “Дихайте повітрям і сійте зерна свого успіху / Breathing Air, Sowing Success (BASS)”. Учасників гостинно приймала Приватна садиба “Синя Гора”.

Щиро дбаючи про те, аби про реалізовану креативну ініціативу дізналося чимбільше викладачів і науковців, а її матеріали стали доступні кожному українцю, який дбає про власний інтелектуальний розвиток, ми люб’язно пропонуємо усім охочим лекційно-презентаційні матеріали, які доповідалися у ході ключових активностей Школи.

Ольга Гомілко

Провідний науковий співробітник відділу філософії культури, етики, естетики, Інститут філософії ім. Г. Сковороди НАН України. Професор кафедри філософії та релігієзнавства, Національна академія “Києво-Могилянська академія” та кафедри соціальної філософії і філософії освіти, Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова. Випускник Програми ім. Фулбрайта (Пенсильванський державний університет, США).

Ольга Гомілко. Якість сучасної університетської освіти: зміст, інституалізація, виклики / Презентація (PDF)

Фредрік Бйорк

PhD в галузі історичних наук, викладач дисципліни “Соціальні інновації та наука про навколишнє середовище” кафедри міських досліджень Університету Мальме, Швеція. Член правління Yalla Trappan – соціального підприємства та Центру громадського підприємництва (ініціативи третього сектору на підтримку громадянських ініціатив у підприємницькій сфері). У 2014 році був частиною команди, яка розробила “Правила екосистем для соціальних інновацій в Швеції” – ініціативи, що фінансується VINNOVA, інноваційним агентством шведського уряду.

Fredrik Bjork. Current trends in higher education for sustainable development (with a special focus on social innovation and social entreprenurship) / Презентація (PDF)

Сергій Курбатов

Доктор філософських наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу лідерства та інституційного розвитку Інституту вищої освіти НАПН України, афілійований науковий співробітник Центру російських та євразійських досліджень Університету Уппсала, Швеція. Член редакційної колегії журналу Філософія освіти. Випускник програми JFDP (2003-2004, Brown University, USA) та RSEP (1999, Colorado State University, USA), експерт-аудитор IREG Obsevatory on Academic Ranking and Excellence (Belgium), член правління World Haiku Association (Japan).

Сергій Курбатов. Університетські рейтинги: методологія і практика / Презентація (PDF)

Сергій Курбатов. Англійська мова як Lingua Franca сучасного академічного світу / Презентація (PDF)

Анатолій Олексієнко

PhD в галузі вищої освіти, професор, Університет Гонконгу, засновник Спілки дослідників вищої освіти України. Ініціатор та учасник багатьох міжнародних дослідницьких проектів у сфері вищої освіти. Спеціалізується на проведенні компаративних досліджень глобальної конкуренції у вищій освіті і колаборативних стратегій дослідницьких університетів у Східній Азії, Східній Європі і Північній Америці.

Anatoly Oleksiyenko. Academic Writing in Higher Education / Презентація (PDF)

Ганна Скитьова

Кандидат економічних наук, доцент кафедри стратегії підприємств КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Сертифікований менеджер з управління проектами (IPVA-Level-C), сертифікований бізнес-тренер, має багаторічний досвід викладання та консультування в Україні, Білорусі, Грузії. Керівник та учасник проектів Світового банку, Фонду Ноу-Хау, Асоціації Польсько-Української співпраці.

Марія Тищенко

Кандидат економічних наук, доцент кафедри політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Виконавчий директор ГО “Поруч”. Має багаторічний досвід волонтерської діяльності. Дослідник міжнародних проектів: SEARCH “Обмін активами знань: міжрегіонально згуртовані сусідні регіони” (Європейська Комісія), 2012 рік; проекту “Місцеве самоврядування в Україні: підвищення кваліфікації та прикладні дослідження” (Норвезький Інститут регіонального розвитку), 2009-2014 роки.

Віра Усик

Кандидат економічних наук, доцент кафедри макроекономіки і державного регулювання КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Учасник тренінгів ЄС, ПРОООН, польсько-українського проекту “Інноваційний університет та лідерство”. Координатор проектів “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” (ПРООН ), “Місто очима жінок” (за підтримки Посольства США в Україні). Сертифікований тренер з місцевого розвитку, орієнтованого на громаду.

Ганна Скитьова, Марія Тищенко, Віра Усик. Академічне лідерство та соціальна відповідальність / Презентація (PDF)

Арсен Келічавий

Кандидат економічних наук, доцент кафедри політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Координатор з міжнародних питань ГО “Поруч”. Співкоординатор національних та міжнародних проектів у сфері досліджень вищої освіти, сталого розвитку та соціальних інновацій.

 

Арсен Келічавий. Симуляційна гра “Буковельський національний університет (БНУ)” / Презентація (PDF)

Яна Келічава

Викладач кафедри української мови та культури Національного авіаційного університету. Активний учасник дослідницьких проектів “Культура фахового мовлення та етика професійного спілкування”, “Академічне письмо”, “Наукова комунікація як складова фахової діяльності”.

 

Яна Келічава. Лінгвістична майстерність у викладацькій та науковій практиці: українська мова / Презентація (PDF)

Володимир Сацик 

Кандидат економічних наук, доцент кафедри політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Автор креативної ідеї, засновник некомерційного науково-популярного сайту Освітні тренди. Займається дослідженнями у галузі вищої освіти, брав участь у міжнародних дослідницьких проектах на освітню тематику. Сфера наукових інтересів: конкурентоспроможність університетів, міжнародні університетські рейтинги, стратегія і політика розвитку університетів, вища освіта в Україні.

Володимир Сацик. Інноваційні освітні технології для професійної майстерності викладача (огляд світового досвіду) / Презентація (PDF)

ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ / запис /

Дивіться фото у ході основних активностей Школи – перші чотири дні, останній день

Будемо щиро вдячні, якщо Ви відгукнетеся на наші наступні запрошення до участі в нових освітніх ініціативах!

Share