• Home »
  • Новини »
  • Осіння школа дослідницьких методів та академічного письма відбулась: підсумки, презентації лекторів і тренерів
Осіння школа дослідницьких методів та академічного письма відбулась: підсумки, презентації лекторів і тренерів

Осіння школа дослідницьких методів та академічного письма відбулась: підсумки, презентації лекторів і тренерів

З ініціативи науково-популярного сайту Освітні тренди протягом 9-11 вересня 2016 року у місті Києві для викладачів вищих навчальних закладів та науковців було проведено міжнародну навчально-тренінгову програму “Осіння школа дослідницьких методів та академічного письма”. Головною метою нової освітньої ініціативи стала розбудова наукового потенціалу української університетської спільноти через опанування навиків сучасних дослідницьких методів та академічного письма в соціогуманітарній сфері за міжнародними стандартами.

Школа була покликана сприяти підготовці лідерів-професіоналів академічного середовища, об’єднанню представників освітніх і наукових інституцій, міжнародних експертів та дослідників у сталу громадянську платформу для сприяння “знизу” глибоким якісним змінам у вітчизняній освіті й науці. Участь у Школі взяли більше 30 учасників з різних куточків України, які впродовж трьох днів цікавої та креативної роботи вдосконалювали свою фахову майстерність у сфері досліджень та академічного письма.

Тематика навчання охоплювала кількісні і якісні методи отримання нових наукових результатів, сучасні стандарти академічного письма за вимогами провідних світових видавництв та університетів, а також різноманітні аспекти фасилітації дослідницько-орієнтованого навчання студентів. Формат роботи Школи передбачав поєднання практико-орієнтованих майстер-класів та гостьових лекцій, які були презентовані авторитетними вченими, фахівцями та експертами, з індивідуальною та груповою роботою учасників.

Запрошені тренери і лектори у ході заходів поділилися з учасниками власним міжнародним досвідом дослідницької роботи і підготовки конкурентних публікацій, сучасними практиками наукової діяльності та академічного письма в провідних університетах світу, іншою актуальною інформацією.

Партнерами Школи, завдяки підтримці яких захід успішно відбувся, стали Спілка дослідників вищої освіти України, Громадська організація ПоручІнститут бізнес-освіти КНЕУ імені Вадима Гетьмана.

Щиро дбаючи про те, аби про реалізовану ініціативу дізналося чимбільше українських викладачів і науковців, а її матеріали стали доступні кожному українцю, який дбає про власний інтелектуальний розвиток, ми люб’язно пропонуємо усім охочим лекційно-презентаційні матеріали, які доповідалися у ході ключових активностей Школи.

Неля Лебідь

Кандидат психологічних наук, завідувач відділу психологічних досліджень Науково-дослідної лабораторії культури лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка. Тренер соціально-психологічного тренінгу, тренер-експерт системи підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників системи освіти та державної служби, автор тренінгів з комунікації, лідерства, цілепокладання, стресостійкості. Учасник багатьох міжнародних проектів у сфері вищої освіти.

Неля Лебідь. Методи фасилітації дослідницько-орієнтованого навчання (тренінг-майстер-клас) / Презентація (PDF)

Андрій Нагорний

Кандидат соціологічних наук, завідувач відділу соціологічних досліджень Київського університету імені Бориса Грінченка. Консультант Проекту міжнародної технічної допомоги “Партнерство для розвитку міст” (Проект ПРОМІС), голова громадської організації “Захід”, член національної мережі фахівців та практиків з регіонального та місцевого розвитку (РЕГІОНЕТ).

Андрій Нагорний. Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? (тренінг-майстер-клас) / Презентація (PDF)

Анатолій Олексієнко

PhD в галузі вищої освіти, професор, Університет Гонконгу, засновник Спілки дослідників вищої освіти України. Ініціатор та учасник багатьох міжнародних дослідницьких проектів у сфері вищої освіти. Спеціалізується на проведенні компаративних досліджень глобальної конкуренції у вищій освіті і колаборативних стратегій дослідницьких університетів у Східній Азії, Східній Європі та Північній Америці.

Анатолій Олексієнко. Як підготувати конкурентну наукову публікацію з використанням якісних методів досліджень (майстер-клас) / Презентація (PDF)

Володимир Сацик 

Кандидат економічних наук, доцент кафедри політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Автор креативної ідеї, засновник некомерційного науково-популярного сайту Освітні тренди. Займається дослідженнями у галузі вищої освіти, брав участь у міжнародних дослідницьких проектах на освітню тематику. Сфера наукових і професійних інтересів: академічне письмо, конкурентоспроможність університетів, міжнародні університетські рейтинги, стратегія і політика розвитку університетів.

Володимир Сацик. Сучасні стандарти академічного письма (вимоги провідних світових видавництв та університетів) (майстер-клас) / Презентація (PDF)

Андрій Ставицький

PhD з економіки, доцент, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Національний експерт з реформування вищої освіти в рамках Болонського процесу. Запрошений лектор Вільнюського університету, Единбурзької бізнес школи, Київської школи економіки. Член редакційної колегії журналу “Ekonomika” (Литва). Спеціалізується на питаннях економетричних досліджень, методів прогнозування, економічної безпеки, реформи вищої освіти в Україні. Засновник авторського некомерційного сайту http://www.andriystav.cc.ua/

Андрій Ставицький. Кількісні методи досліджень в соціально-гуманітарних науках (майстер-клас) / Презентація (PDF)

Арсен Келічавий

Кандидат економічних наук, доцент кафедри політичної економії КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Координатор з міжнародних питань ГО “Поруч”. Співкоординатор національних та міжнародних проектів у сфері досліджень вищої освіти, сталого розвитку та соціальних інновацій.

Арсен Келічавий, Володимир Сацик. Практичне закріплення отриманих знань щодо сучасних методів досліджень та академічного письма (індивідуальна робота, активності в групах) / Презентація (PDF)

Володимир Бахрушин

Доктор фізико-математичних наук, професор кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Запорізького національного технічного університету, Головний експерт групи “Освіта” Реанімаційного пакету реформ. Експерт в галузі освітньої політики, з питань законодавства про освіту, методів оцінювання якості освіти, освітніх вимірювань, інформатизації освіти.

Володимир Бахрушин. Сучасний стан і перспективи реформування української науки (гостьова лекція) / Презентація (PDF)

Ольга Гомілко

Провідний науковий співробітник відділу філософії культури, етики, естетики, Інститут філософії ім. Г. Сковороди НАН України. Професор кафедри філософії та релігієзнавства, Національна академія “Києво-Могилянська академія” та кафедри соціальної філософії і філософії освіти, Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова. Випускник Програми ім. Фулбрайта (Пенсільванський державний університет, США).

Ольга Гомілко. Sophia та Рronesis Аристотеля як дослідницькі стратегії (гостьова лекція) / Презентація (PDF)

Сергій Курбатов

Доктор філософських наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу лідерства та інституційного розвитку Інституту вищої освіти НАПН України, афілійований науковий співробітник Центру російських та євразійських досліджень Університету Уппсала, Швеція. Випускник програми JFDP (2003-2004, Університет Брауна, США) та RSEP (1999, Університет штату Колорадо, США), експерт-аудитор Міжнародної обсерваторії з академічних рейтингів та досягнень, IREG (Бельгія), член правління Всесвітньої асоціації Хайку (Японія).

Сергій Курбатов. Сучасний університет: в пошуках балансу між навчанням і дослідженнями (гостьова лекція) / Презентація (PDF)

Рогожа1Марія Рогожа

Доктор філософських наук, професор. Професор кафедри етики, естетики та культурології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, голова правління громадської організації “Центр прикладної і професійної етики”. До сфери наукових інтересів входять питання теоретичної і прикладної етики, етики громадянського суспільства, академічної етики.

Марія Рогожа. Академічна сумлінність в контексті етичних цінностей університету (гостьова лекція) / Презентація (PDF)

Дивіться КОЛЕКЦІЮ ФОТО у ході основних активностей Школи.

Будемо щиро вдячні, якщо Ви відгукнетесь на наші запрошення до участі в наступних ініціативах від сайту “Освітні тренди”!

Share